Як гендерні ролі заважають нам в сексуальному житті

Як гендерні ролі заважають нам в сексуальному житті Уявлення про те, що є типово чоловічі або типово жіночі якості та обов'язки, нешкідливі до тих пір, поки збігаються з твоїми власними бажаннями та пріоритетами. На жаль, найчастіше гендерні ролі лише обмежують нас, змушуючи орієнтуватися на кимось нав'язані цінності. Ось як стереотипи про гендер заважають людям отримувати задоволення від сексу.

Чоловік повинен проявляти ініціативу

Уявлення про те, що ініціатором сексу може бути тільки чоловік, заважає обом статям.

З-за нього хлопці відчувають величезний тиск: вони «повинні» постійно виступати в ролі завойовника або прохача, домінувати в ліжку і апріорі знати, як задовольнити дівчину. Задавати питання – ознака нерішучості (насправді немає), і це переконання не допомагає налагодити діалог, зрозуміти, що потрібно партнеру, і отримати вербальне згоду на секс.

Дівчат такий стереотип фактично позбавляє права вибору. Вона може лише погодитися, або відмовити тому, хто проявив ініціативу. Але запропонувати секс чоловіка і не зіткнутися з засудженням або зневагою — велика рідкість.

Жіноче задоволення не в пріоритеті

Як гендерні ролі заважають нам в сексуальному життіЖінка традиційно представлена як дає, а не бере партнер, це відображає і лексика, якою ми користуємося. Як результат – чоловіки мають більше орального сексу і частіше відчувають оргазм. Більшість порад про те, як доставити задоволення в ліжку, звернене до жінок. Це призводить до того, що дівчата й самі не намагаються зрозуміти свої потреби і поділитися ними з партнером.

Чоловіча грубість заохочується

Ставлення чоловіків до сексу сильно спрощено: вважається, що для статевого акту їм взагалі не потрібна симпатія, емоції. Вони займаються сексом чисто механічно, холодно, обачливо, особливо якщо це скороминуща близькість. Романтика і ніжність доречна тільки в серйозних відносинах – і це неправильно. Партнер на одну ніч теж може і повинен бути дбайливим, чуттєвим і безпечним.

Людей судять за кількістю сексуальних партнерів

Як гендерні ролі заважають нам в сексуальному житті

Чим більше і різноманітніше сексуальний досвід у чоловіка, тим він крутіше, а от у випадку з жінкою той же показник стане ознакою розбещеності.

Цей стереотип знову ж шкодить обом. Жінки соромляться бути сексуально активними. Хлопці іноді змушені вступати в інтимні стосунки, навіть якщо поки не готові до цього, тому що чоловічий відмова сильно стигматизирован.

Якщо відмовитися від цих переконань, люди зможуть приймати рішення про секс без зайвого тиску на основі своїх бажань і потреб.

Стереотипами виправдовують насильство і домагання

Гендерні стереотипи часто використовують для виправдання сексуального насильства. Чоловіків переконують, що жіноче «ні» означає «так», тому вони не реагують на відсутність згоди. Жертви насильства регулярно піддаються звинувачень: навіщо вона перебувала ввечері в компанії чоловіків, чому одягла сукню і причепуритися, а не загорнулася в щось максимально відразливе. Чоловіче бажання зображують як щось нестримне, через що він не несе відповідальності.

Крім того, широко поширена думка, що чоловіки в принципі більше хочуть сексу і здатні отримувати від нього задоволення. Тому хлопці часто ігнорують те, що їх партнерки не відчувають оргазму або взагалі не хочуть вступати в близькість у конкретний момент.

Як гендерні ролі заважають нам в сексуальному житті7 помилкових переконань про сексуальне насилииПочему скромно одягатися, уникати вечірок і темних провулків недостатньо, щоб убезпечити себе від сексуального насильства.

Жінок объективируют

Як гендерні ролі заважають нам в сексуальному житті

Уявлення про те, що дівчина обов'язково повинна бути жіночною і сексуальною, заважає не тільки в кар'єрі, суспільному житті, але і в стосунках. Акцент на зовнішності формує безліч комплексів. У результаті жінки соромляться свого тіла, з-за чого їм складно розслабитися і комфортно відчувати себе в спальні.

Також об'єктивізація змушує дівчат думати, що догоджати партнера – їх єдина мета в ліжку, і забувати про своє задоволення.

Стереотипи породжують гомофобію

Неприйняття гомосексуальних пар теж пов'язано з гендерними стереотипами, які романтизують відносини між нарочито брутальним чоловіком і типово слабкою, ніжною жінкою.

При такому розкладі відносини між тими, хто не підходить під традиційні ролі, порицаются. Особливо якщо це не просто легкий і ніжний чоловік і брутальна дівчина, а люди однієї статі. Через чітко зафіксованих в суспільній свідомості гендерних ролей відносини між гомосексуальними партнерами вважаються не такими ж справжніми, як між гетеросексуалами.

З якими гендерними стереотипами ти часто зустрічаєшся в житті?

Комментарии
Loading...